Клубовите во Премиер лигата се договорија за промени во ВАР

Клубовите на Премиер лигата и Бордот на судиите (ПГМОЛ) се согласија да направат измени во ВАР, откако навивачите ќе добиваат дополнтелна комуникација...

Арслани го објави списокот за контролните натпревари против Србија

Селекторот на македонската репрезентација до 18 години, Шкумбин Арслани го објави списокот со фудбалери на кои ќе смета за двата контролни натпревари...

Бејл: Повеќе се возбудувам кога играм за Велс

Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Герет Бејл призна дека доживува поголема возбуда кога игра за репрезентацијата на Велс отколку во натпреварите на...

Шабани со боксерите:Секогаш ќе ги поддржувам младите спортски надежи

Директорот на ЈП Комунална хигиена-Скопје, Абдусамед Шабани, денеска се сретна со освојувачот на првата награда на турнирот „Златен гонг 2019“,...

АЛКАЛОИД со максимална победа во петтото коло на Европскиот Клупски Куп...

Алкалоид со максимален резултат 6:0 ја совлада екипата од Швајцарија „Zurich Schachgesellschаft“. Во овој меч шахистите на Алкалоид покажаа најсигурна игра до...

Липи ја напушти репрезентацијата на Кина

Марчело Липи се повлече од функцијата тренер на кинеската фудбалска репрезентација, откако загуби со 1-2 од Сирија во квалификациите за Светскиот куп...

Саутгејт бара подобрување на играта

Селекторот на фудбалската репрезентација на Англија, Герет Саутгејт не го криеше задоволството по победата на „Вембли” со 7:0 над Црна Гора. Тоа...

Клоп одговори зошто не е заинтересиран да го донесе Златан во...

Фудбалските шпекулации отидоа дотаму, па го поврзаа Златан Ибрахимовиќ и со актуелниот европски шампион, Ливерпул. Секако дека ваквите вести...

Бонучи: Потребен ни е најдобриот Роналдо, ќе разговараме со него

Леонардо Бонучи вели дека кога ќе се вратат во Торино по репрезентативните обврски ќе разговараат со Кристијано Роналдо.

Кејн и Роналдо со хет-трик за убедливи победи, Чешка го елиминираше...

Хери Кејн и Кристијано Роналдо постигнаа по три гола за на своите репрезентации да им донесат убедливи победи во квалификациите за Евро...

Follow us...

3,064FansLike
138FollowersFollow
409FollowersFollow
1,810SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Јанушев: Ќе коалицираме со сите што ќе ја прифатат нивната изборна програма

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со сите што ќе ја прифатат нивната изборна пропграма вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев за емисијата „Трилинг“.

Ѓоргиевски ѝ одговори на Ременски: Статусите ги постирате од телефоните што ги „изгубивте“?

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски.

Избеганиот ексначалник Грујевски работел како пекар во Грција

Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција, поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и неговиот ...