8.8 C
Skopje
Saturday, November 27, 2021
spot_img

CATEGORY

Свет

Еден загинат и 21 ранет во напад врз саудиски цивилен аеродром

Јеменското бунтовничко движење на Хутите нападна синоќа цивилен аеродром во јужниот саудиски град Абха. Еден човек загина и 21 се ранети. Саудиски медиуми јавија дека нападот...

Трамп во викендот во посета на Јужна Кореја

Американскиот претседател Доналд Трамп оваа недела ќе ја посети Јужна Кореја за да разговара за начините за заживување на нуклеарните разговори со Северна Кореја,...

Во Мексико понудени на аукција имоти на шверцери со дрога

Куќи со базени и тунели за бегство, ранч со хектари земјиште, луксузен стан со мрачна историја – тоа се дел од 27-те имоти конфискувани...

Имамоглу нов градоначалник на Истанбул, Ердоган призна пораз

Кандидатот на опозициската Републиканска народна партија, Екрем Имамоглу, кој ги доби изборите за градоначалник на Истанбул, вети „нов почеток” во градот и изрази подготвеност...

Хант: Загрижени сме да не почне случајна војна

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, изјави дека Британија не смета дека ниту САД ниту Иран сакаат војна, но дека е многу...

ПССЕ би можело повторно да ги отвори вратите за Русија

Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), би можело повторно да ги отвори вратите за Русија, санкционирана од 2014 година за својата агресивна политика...

Помпео: Треба да се изгради глобална коалиција против Иран

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, рече дека сака да изгради глобална коалиција против Иран за време на итните консултации на Блискиот Исток. Помпео ова го...

Експлозија во рафинерија за гас во Филаделфија

Во Америка, Филаделфија, дошло до голема експлозија во рафинерија за гас, изјавија од „Fox News“. Рафинеријата се наоѓа во градот, а во нејзина близина има...

Шефовите на држави и влади не се договорија за новите лидери на ЕУ

Лидерите на Европската унија не постигнаа согласност кој ќе ги добие главните функции во Унијата. На самитот во Брисел било решено за ова прашање...

Француски шпион: Член на кралското семејство од ОАЕ поврзан со смртта на Морси

Шеикот Танун бин Зајед ал-Најан, помладиот брат на престолонаследникот на ОАЕ, Мохамед бин Зајед, би можел да е вмешан во ненадејната смрт на поранешниот...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com