23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022
spot_img

CATEGORY

Колумни

Колумна – Арсим Зеколи до Заев: Размисли за есента

Треба да се напушти праксата на кревање лажни еуфории и драми пред граѓаните и да се прифати потрезвен, реален и резервиран пристап кон процесите...

Еве зошто власта е во паника поради приказните за Коки, Кики, Фрики и компанија

Напишано од Бранко Героски Нема само Коки братчиња и другарчиња во врвовите на власта. Имам и јас овде-онде по некое пријателче, па ме известуваат луѓето...

Хобс, Катарза и Канаста

Арсим Зеколи Дали вестите од ЕУ се драматично лоши за Македонија? Можеби се, но не помалку отколку што се и за самата ЕУ. Дали истата...

Љубоморство и завидлизам

Напишано од Сашо Орданоски Зошто е овој голем напор на истакнати првенци од ВМРО-ДПМНЕ да го девалвираат објективниот успех на евро-атлантската агенда на...

Познат е и денот кога ќе влеземе во ЕУ

ЕРОЛ РИЗАОВ Од Берлин стаса многу лоша вест само за нашите тазе прешалтувани балкански (евро)скептици во големи поборници и лобисти за влез во Европа. Не...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com