23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022
spot_img

CATEGORY

Колумни

Дали Македонија премногу веруваше во Кирил Петков?

Политиката е чудо на свој начин. Кога не си во неа си слободен на многу начини, кога ќе влезеш во нејзините машини „заробен“ си...

Од плоден Полог исчезнаа ораниците

Од: Киро Кипроски Многу често во нашата комуникација знаеме да кажеме дека државата треба што поскоро темелно да се посвети на решавање на проблемите во...

Македонијо мила, на тебе ДУИ ти дава сила

Од: Срѓан Ивановиќ Знаев јас и претходно дека многу нешта во државава зависат од ДУИ, ама последниве два дена дознав дека од партијата на Али...

Македонци? – Нема таков народ!

Панде Колемишевски Тоа што го заплетка еден Зоран Заев потпишувајќи го Договорот за пријателство со Бугарија не може да го отплетка цела Европа. Не го...

Туморот што ги убива Бугарите и Македонците

Оксфордскиот дипломец проф. Дајнов извршил вивисекција, прецизна хируршка операција на жив организам, прикажувајќи ја комплетната анатомија на едно злосторство на политиката врз сопствениот народ. Пишува...

Бежоска, маркетинг кампања или менаџер на годината

пишува: Трифун КОСТОВСКИ -Еуростандард банка-стечај!-оштетени штедачи на улица!-Бежоска жена менаџер на годината Во контекст на горе напишаното, не само како реторичко прашање или вознемирувачки извични реченици...

Што да се прави во јуни!

Од: Митко Јовановски За два дена влегуваме во јуни, шестиот месец во годината. Името го добил според Јунона, едно од трите најголеми божества на римскиот...

Две ползи од бугарското вето

Мирослав Грчев Првата полза од бугарското вето е што можеби конечно ќе нè разбуди од упорното сонување на некоја Европа што веќе долги години не...

Од Македонците се плашат…

„Историјата на Европа е поврзана со Македонија. Се плашам дека пребогатата историја на Македонија и Македонците во иднина ќе им донесе преголеми проблеми, кои...

Во бојкотот на руската култура нема никаква логика

Од: Серхиј Лозница Дами и господа! За мене е голема чест да ја добијам оваа награда. Им благодарам на мадам Сандрин Трение и на нејзините...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com