Ќе му пресуди ли ДУИ на СДСМ?

Македонија секако на овие избори ќе излезе како членка на НАТО и со симболички напредната агенда кон ЕУ, па кој ...

Владимир Милчин: MOJOT OДГОВОР ДО БРАНИТЕЛИТЕ

Ако погледнат внимателно, ќе видат дека на фотките од 2018 година се гледаат и стеблата од левата страна. Да знаев...

Патологијата на бугарскиот македонизам (2)

Ефтим Клетников За бугарскиот фалсификат во врска со јазикот на Солунските Браќа пишува со маестрална научна анализа Лидија Славеска...

Како треба да се менуваат даноците?

Зоран Јовановски Примената на прогресивниот данок замрзна, а дебатата се вжешти. Но, ова не е текст за предностите и...

Изборна сапунијада

АРСИМ ЗЕКОЛИЗапрепастувачки брзо постигнатата согласност за предвремени избори наведува на заклучок- сите три партии посакуваат да купат повеќе време за да разберат...

Република во пламен

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Не сум сигурен кој би бил логичниот одговор на прашањето како, после десетици запалени автомобили само...

Треба многу труд за мало поместување напред

Денко Малески По француското вето, важно е да не ги повториме грешките од грчкото вето. Тогаш, имено, на македонските...

Гусларот на говорот на омраза ММ – Зини земјо!

НАНО РУЖИН Живееме во епохата на социјалните мрежи и интернетот, кога новите механизми на комуникација му овозможуваат на секого...

Единствена константа во политиките на Заев се неговите чести промени на...

Бранко Геровски Некако, веќе се навикнавме на честите промени на ставовите на другарот Зоран Заев. Во принцип, јас за...

Ќе се удави ли Северна Македонија во скопската магла?!

Загадувањето на Скопје, Куманово, Тетово, Битола ни стана секојдневие. Жителите се жалат. И со право. Не што немаат чист воздух туку и...

Follow us...

4,116FansLike
140FollowersFollow
409FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Пендаровски се сретна со српската премиерка Ана Брнабиќ

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Србија, денеска во Белград оствари средба и со претседателката на Владата, Ана...

Маркирач од УБК: Мендух Тачи имаше псевдоним „швалер”, „деда” беше Арбен Џафери

Пензионираниот маркирач од УБК, Марјан Јанкуловски кој внесува броеви кои треба да се прислушкуваат, сведочејќи на денешното рочиште за „Таргет-Тврдина“ рече дека...

Здравството најмногу пари ќе се троши на лекови за ретки болести, плати и реновирање...

Во здравството догодина најмногу пари ќе се трошат на лекови за ретки болести, плати и капитални проекти за реновирање на болници и...