23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022
spot_img

CATEGORY

Здравје

Кои витамини и минерали му се потребни на организмот со текот на стареењето?

Некои истражувања откриле дека постои поврзаност помеѓу високите нивоа на витаминто Б6 во крвта и добрата меморија кај постарите лица. Калциум Со текот на...

Како да ја зготвите брокулата а да не се изгубат вредните состојки?

Готвење брокула е прилично едноставна кулинарна задача. Меѓутоа, за брокулата да ја задржи нејзината прекрасна зелена боја и вредните хранливи материи, мора да се почитуваат...

Јогуртот го намалува ризикот од појава на рак на дебелото црево – тврдат научниците

Вметнете ја оваа намирница во својата исхрана и значително ќе го подобрите своето здравје и веројатно ќе ја спречите појавата на рак. Најновите истражувања...

Ослабете 3 килограми за само 5 дена – Потребна ви е само една чаша од овој напиток

Ако ви е потребнo брзо да намалите некој килограм, ова е совршеното решение… За оние кои сакаат во краток рок да изгубат неколку килограми, нормално...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com