21.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022
spot_img

CATEGORY

Здравје

Симптом Кој Може Да Најави Деменција Е Многу Очигледен: Обрнете Внимание Само На Една Работа

Студијата на австралиски и американски научници анализирала податоци од 16.855 луѓе на возраст над 65 години и заклучила дека ако постара личност почне да...

Оваа риба е убедливо најздрава: Содржи 2 пати повеќе омега-3 масни киселини од лососот и изобилува со витамини и минерали

Веќе сите добро знаеме колку консумирањето риба е здраво. Рибата изобилува со протеини и здрави масни киселини и како таква претставува извор на здравје. А...

Интервју со д-р Џулиана Михајловска, специјалист ендокринолог: Озонска терапија и дијабетес – предизвик на денешницата

Терапијата со озон овозоможува холистички пристап на лекување, кој е основен во третманот на дијабетесот и неговите макроваскуларни (мозочен удар, срцев удар, периферна артериска...

Најрани симптоми кои укажуваат на крвни грутки: Овие промени на телото не треба да ги игнорирате

Крвните згрутчувања или тромбот можат да бидат исклучително опасни по живот, а тие од крвта патуваат и се шират низ целото тело, па можат...

Британски седан без шарм и харизма: Прогласен најздодевниот автомобил на сите времиња

Светот е полн со здодевни автомобили, но некои се поздодевни од останатите. „Hagerty“, еден од најголемите експерти за класични автомобили, врз основа на голем број...

Сок од грав против воспаление на бубрезите

Секојдневното консумирање на варен грав е поврзано со помала концентрација на таканаречениот лош холестерол во крвта (ЛДЛ). Потсетуваме дека гравот се користел во античката индиска...

Зошто треба секој ден да јадете цреши?

Постојат многу причини поради кои треба да ги вметнете црешите секојдневно во вашата исхрана, а ова се дел од нив. Добри се за несоница Ако имате...

Ортопедите советуваат: Избегнувајте одредени обувки на плажа

Ортопедите се согласуваат дека некои обувки можат да предизвикаат многу проблеми бидејќи нашите стапала вршат многу важни функции за нашето тело. Покрај дизајнот на...

Оваа риба е убедливо најздрава: Содржи 2 пати повеќе омега-3 масни киселини од лососот и изобилува со витамини и минерали

Веќе сите добро знаеме колку консумирањето риба е здраво. Рибата изобилува со протеини и здрави масни киселини и како таква претставува извор на здравје. А...

Салата со пилешко и зеленчук

Состојки: – 1/2 кг пилешко филе – 1 зелена салата – кубети – 1 црвена пиперка – 1 жолта пиперка – 1 мала конзерва слатка пченка – 0,2 дл павлака за...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com