23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021
spot_img

CATEGORY

Здравје

Дали знаевте дека една чаша ТОПЛА СОЛЕНА ВОДА го ослободува телото од токсини? Еве како се подготвува и консумира

Редовното консумирање солена вода пред првиот оброк во денот трајно го чисти организмот од штетните материи што ги внесуваме преку исхраната. Консумирањето солена вода како...

Апсолутно критично : Неопходно е да се одреди потеклото на Короната за да се избегне Ковид 32

Истрагата за потеклото на Ковид 19 е „апсолутно критична“ доколку сакаме да спречиме понатамошни пандемии и да избегнеме „Ковид 32“, рече американскиот експерт Питер...

ВЕ МАЧИ АЛЕРГИСКИ РИНИТИС ИЛИ КОНЈУКТИВИТИС? Имаме решение

Идеална комбинација за превенција и помош при алергија. Aqua Maris® 4 Allergy спрејот за нос содржи природна молекула Ectoin® која делува цитопротективно и го смирува воспалението. Ectoin®...

НИВ НИШТО НЕ МОЖЕ ДА ГИ ИЗВАДИ ОД ТАКТ: Десет главни карактеристики на МЕНТАЛНО СИЛНИТЕ ЛУЃЕ!

Скоро сите од нашето општество ја имаме таа една личност која секогаш ја споменуваме како смирена, личност која реагира одлично во сите ситуации и...

ЕВЕ КАДЕ ТЕЛОТО ГО КРИЕ МЕНТАЛНОТО СТРАДАЊЕ: Ако сте депресивни, тажни или под стрес, ОВОЈ дел од телото обично ве боли!

Во овој текст ќе ја претставиме причината за психосоматските нарушувања, која ја откри Лесли Лекрон. Ситуации што доведуваат до психосоматски болести: 1. Внатрешен конфликт – ова...

Анемија, крвен притисок, депресија… 5 причини поради кои треба да го јадете ова тропско овошје

Бананите содржат три природни шеќери – сахароза, фруктоза и гликоза кои во комбинација со растителните влакна се совршени за моментално зголемување на енергијата. 5 причини...

Сакате да ослабнете? Еве колку храна можат да консумираат жените за време на ДИЕТАТА

За време на диетата, мора да обрнеме внимание на количината храна што ја јадеме, без оглед колку е здрава. Во процесот на губење на тежината,...

ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ: Научниците објаснија зошто некои вакцини прават ТРОМБОВИ ВО КРВТА и тврдат дека знаат како да ги спречат

Научниците од универзитетот Гете во Франкфурт тврдат дека конечно ја утврдиле причината за појава на згрутчување на крвта откако дадоа одредени вакцини против вирусот...

Лошите антитела го разоруваат организмот во тешките случаи на инфекции со Ковид 19

Развојот на антитела кон вирусот САРС-КоВ-2 е голема долгорочна надеж за научниците и здравствената професија да ја прекинат пандемијата на Ковид 19. Сепак, пресвртите...

ЕДЕН СИМПТОМ ВО УСНАТА ШУПЛИНА МОЖЕ ДА БИДЕ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА ИДЕН СРЦЕВ УДАР: Дали сте го забележале ова?

Постои врска помеѓу проблемите со усната шуплина и кардиоваскуларното здравје Постојат многу фактори на ризик кои можат да влијаат на појавата на срцев удар; години,...
- Advertisement -spot_img

Latest news