Домашен сируп од морков и мед за кашлица и полесно исфрлање...

Ова е домашен сируп против кашлица кој е одличен за деца и возрасни. Потребни ви се само две состојки: морков и мед.

Еве кои се најчестите симптоми на карцином на јајници

Анвен Џонс, директорка на организацијата „Target Ovarian Cancer“ која се бори за победување на ракот на јајниците, предупредува дека илјадници жени постојано...

Седум работи што лошо влијаат врз вашиот имунитет

Претераното вежбање, осаменоста и уште многу „обични“ работи го нарушуваат имунитетот, а не сме свесни за тоа. Човечкиот имунолошки...

5 токсични материјали што можат да бидат штетни за вашето здравје...

Топли џемпери или лесни фустани, спортски хеланки или долна облека за обликување на телото – толку многу работи околу нас се направени...

Излечете ја главоболката само со еден лист кисела зелка

Лековитоста на киселата зелка ја надминува лековитоста на многу познати билки. Сто грама кисела зелка содржи дури 20 мг...

Ако имате затнати синуси, ова е подобро и од инхалатор

Воспалението на синуси знае да биде многу болно, повеќето лекови не делуваат, а природните лекови за ова се ретки.

Како влијае преголемата изложеност на екрани врз развојот на мозокот кај...

По многу години шпекулирање, сега постои доказ кој сугерира дека големата изложеност на екрани на децата од претшколска возраст е поврзан со...

Лимонот и неговите лековити својства

Општо познато е дека цитрусите, а особено лимонот е многу здрав, истиот содржи витамин Ц кој има антиоксидантно дејство. Го...

Несоница, внимавајте на срцев или мозочен удар.

Дали страдате од несоница? Ако одговорот е да, тогаш имате поголема веројатност да доживеете срцев или мозочен удар или да развиете некое...

Можно ли е после диета да нема јо-јо ефект?

Кога е слабеењето во прашање, на сите целта им е да ослабнат што повеќе килограми и тоа во што пократок временски период,...

Follow us...

4,116FansLike
140FollowersFollow
409FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Пендаровски се сретна со српската премиерка Ана Брнабиќ

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Србија, денеска во Белград оствари средба и со претседателката на Владата, Ана...

Маркирач од УБК: Мендух Тачи имаше псевдоним „швалер”, „деда” беше Арбен Џафери

Пензионираниот маркирач од УБК, Марјан Јанкуловски кој внесува броеви кои треба да се прислушкуваат, сведочејќи на денешното рочиште за „Таргет-Тврдина“ рече дека...

Здравството најмногу пари ќе се троши на лекови за ретки болести, плати и реновирање...

Во здравството догодина најмногу пари ќе се трошат на лекови за ретки болести, плати и капитални проекти за реновирање на болници и...