21 C
Skopje
Monday, May 17, 2021
spot_img

CATEGORY

Здравје

ХЕРПЕСОТ ИСЧЕЗНУВА ЗА САМО 1 ДЕН: 4 ефтини народни лекови кои ефикасно го решаваат проблемот

Постојат повеќе од двесте видови на херпес во светот: симплекс, водени сипаници, херпес на воспалено грло, херпес зостер, цитомегаловирус … Лекарите разликуваат осум видови...

Ослободете се од стресот за 90 секунди: 3 едноставни техники кои можат да ви помогнат во напнати ситуации

Слушајте го вашето тело, но и вашите мисли Со оглед на секојдневните обврски што ни претстојат и проблемите со кои се соочуваме, не е ни...

Рак на јајчници: Симптоми кои можат да ви го спасат животот

Свесноста за симптомите, како што се зголемен обем на стомакот, надуеност, брза заситеност со храната, болки во карлицата и стомакот, пречки при уринирањето, може...

Ослободете се од секретот од СИНУСИТЕ И БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Пробајте го овој домашен сируп направен од пиво!

Постојаната кашлица е карактеристичен симптом на бактериски или вирусни инфекции на органите за дишење, кои се придружени со густ секрет во грлото, синусите и...

Утринска навика која ви ги уништува забите: Престанете веднаш затоа што правите повеќе штета отколку добро!

Сите знаеме дека конзумирањето кафе, сокови и слатки, во комбинација со нередовно четкање им нанесува голема штета на нашите заби, создавајќи основа за кариес. Но,...

Дали навистина ни требаат 8 чаши вода, осум часа сон и 10.000 чекори на ден?

Ако некогаш вашиот фокус бил насочен кон сопственото здравје и она што ние го нарекуваме здрав начин на живот, веројатно повремено сте наишле на...

Некои вируси имаат поинаква ДНК која содржи вонземски дел

Постојат цела низа вируси кои имаат ДНК структура значително различна од сите други организми на Земјата, покажаа три нови студии објавени во престижното списание...

Како до подобар дигестивен баланс и воспоставување стабилен метаболизам

Многу животни успеси се должат на воспоставениот баланс. Доколку како студенти учите секојдневно и организирано ќе постигнете поголеми резултати во однос на тоа доколку...

Пролетен замор или сериозни болести ?!

За почеток, треба да видиме како се манифестира овој озлогласен пролетен замор и зошто се појавува. Штом ќе ги отвориш очите, веќе си уморен, безволен,...

Антителата по заразата со коронавирус се присутни најмалку осум месеци

Антителата кои го неутрализираат Ковид се присутни во крвта најмалку осум месеци по инфекцијата, покажува италијанско истражување објавено денес. Ова е точно „без оглед на...
- Advertisement -spot_img

Latest news