17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022
spot_img

CATEGORY

Занимливости

Во овој град не паднал дожд 14 години: Сепак, највисоката температура е измерена на сосема друго место

Светската метеоролошка организација направила листа на екстремни временски прилики на која се наоѓаат места каде биле забележани најниски и највисоки температури, каде паднало најмногу...

Во Јапонија за девет долари можете да изнајмите човек кој ќе го слуша вашето кукање

Дали некогаш сте посакале да му се пожалите некому кој ќе има разбирање и едноставно ќе ве сослуша? Во Јапонија тоа е можно за...

Нова измама на WhatsApp, не ја отворајте пораката ,,Адидас”

Многумина корисници на апликацијата WhatsApp добија порака деновиве дека : ,,Адидас донира 3000 бесплатни пара патики и 1800 маици за да ја прослават својата...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com