15.8 C
Skopje
Monday, October 25, 2021
spot_img

CATEGORY

Занимливости

На Јамајка бесплатен џоинт за сите кои ќе донесат полна кофа со отпад од океанот

На интернет кружи фотографија од Јамајка на која е јасно наведено дека доколку од океанот извадите полна кофа со отпад, во замена ќе добиете...

Овој осамен остров нуди работа од соништата: Даваат голема плата, а сè што треба да направите е да се грижите за овци! Ова е...

Шкотскиот остров Северен Роналдсеј објавил многу необичен оглас за работа. Имено, бараат заинтересирани овчари кои ќе бидат убаво платени да чуваат редок вид на шкотски...

Најдолгата европска змија е снимена на хрватското крајбрежје

На социјалните мрежи во Хрватска се појави снимка од змија која плива во морето и се обидува да се искачи на еден катамаран, помеѓу...

Просекот на години во ова село е 100: Жителите ја откриваат тајната за долговечност

Ново истражување било спроведено во чилеанскиот регион, кој се наоѓа во јужна Италија, каде што живеат луѓе кои воглавно ја доживуваат подоцнежната возраст. Сигурно сте...

Во овој град не паднал дожд 14 години: Сепак, највисоката температура е измерена на сосема друго место

Светската метеоролошка организација направила листа на екстремни временски прилики на која се наоѓаат места каде биле забележани најниски и највисоки температури, каде паднало најмногу...

Во Јапонија за девет долари можете да изнајмите човек кој ќе го слуша вашето кукање

Дали некогаш сте посакале да му се пожалите некому кој ќе има разбирање и едноставно ќе ве сослуша? Во Јапонија тоа е можно за...

Нова измама на WhatsApp, не ја отворајте пораката ,,Адидас”

Многумина корисници на апликацијата WhatsApp добија порака деновиве дека : ,,Адидас донира 3000 бесплатни пара патики и 1800 маици за да ја прослават својата...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com