24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022
spot_img

CATEGORY

Занимливости

Камперите на Fiat на мета на судовите поради дизел-скандалот

Возилата за кампување што се изработени врз основа на Fiat Ducato наскоро нема да можат да учествуваат во сообраќај, поради тоа што емисијата на штетни материи...

Се скарал со родителите па почнал да копа дупка: По шест години добил вистинска подземна оаза – планира да направи и џакузи

Тинејџерот од Шпанија бил толку лут по расправијата со родителите, па одлучил својот бес да го насочи кон копање на дупка во градината. По...

Исландските глечери се намалуваат многу брзо, им се заканува целосно исчезнување

Исландските глечери, на кои им се заканува целосно исчезнување до 2200 година, веќе изгубија 750 километри квадратни површински простор од почетокот на 2000 година...

ФОТО: Роверот на Марс снимил необични светлечки облаци

На Марс нема многу облачни денови, поради неговата ретка и сува атмосфера. Облаците обично се формираат на екваторот во најстудените денови од годината, кога...

Паника на крузер: Патниците врескаат од страв, снимката доби 49 милиони прегледи (ВИДЕО)

Неверојатно голема ајкула ги исплаши туристите на крузер, кои врескаа гледајќи ја како кружи околу бродот. Музичарот Алекс Албрехт објави снимка од ајкулата на Тик...

Во Бангладеш уапсен човек кој убил 70 бенгалски тигри и 20 години и бегал на полицијата

Хабиб Талукдер, попознат како „Тигар Хабиб”, кој е осомничен за убиство на 70 загрозени тигри е уапсен во Бангладеш по 20-годишна потрага по него,...

СТУДИЈА ПОКАЖАЛА ЗАСТРАШУВАЧКИ РЕЗУЛТАТИ Поради климатските промени, стануваме поглупави!

Луѓето се создадени да живеат на отворено, а денес, кога поголемиот дел од времето го поминуваме во затворени простории, во сѐ повеќе изолирани згради,...

Купила цел камион со “Амазон” производи и од срам се криела од соседите: Во тој момент сфатив дека нешто не е во ред со...

За време на изолацијата поради пандемијата, Натали Ривс Билинг од Ливерпул успеала да потроши повеќе од 20 илјади фунти на онлајн шопинг. Таа отсекогаш уживала...

Американски голфер спасува жива глава пред разлутен лебед (ВИДЕО)

Американецот Џон Волтерс планирал да игра голф со своите пријатели, но ако сметал на опуштање, тоа не се случило. Имено, видеото направено на терен за...

Дали знаете дека наутро по будењето сте повисоки неколку сантиметри отколку навечер пред спиење?

Тоа е теорија која била откриена во 2017 година во истражување, но дури сега многумина дознаа за неа – и беа шокирани. Секоја личност е...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com