4.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021
spot_img

CATEGORY

Занимливости

СТУДИЈА ПОКАЖАЛА ЗАСТРАШУВАЧКИ РЕЗУЛТАТИ Поради климатските промени, стануваме поглупави!

Луѓето се создадени да живеат на отворено, а денес, кога поголемиот дел од времето го поминуваме во затворени простории, во сѐ повеќе изолирани згради,...

Купила цел камион со “Амазон” производи и од срам се криела од соседите: Во тој момент сфатив дека нешто не е во ред со...

За време на изолацијата поради пандемијата, Натали Ривс Билинг од Ливерпул успеала да потроши повеќе од 20 илјади фунти на онлајн шопинг. Таа отсекогаш уживала...

Американски голфер спасува жива глава пред разлутен лебед (ВИДЕО)

Американецот Џон Волтерс планирал да игра голф со своите пријатели, но ако сметал на опуштање, тоа не се случило. Имено, видеото направено на терен за...

Дали знаете дека наутро по будењето сте повисоки неколку сантиметри отколку навечер пред спиење?

Тоа е теорија која била откриена во 2017 година во истражување, но дури сега многумина дознаа за неа – и беа шокирани. Секоја личност е...

Како почеток на лош виц: Јутјубер “го учел кучето да лета”, му врзал балони за околувратникот и го пуштил во воздух

Индиската полиција го уапсила Јутјуберот кој врзал балони за околувратникот на своето куче "за да полета". Гуарав Шарма објавил снимка на која се гледа како...

По 3.000 години, тасмански ѓавол се роди во континентална Австралија

Тасмански ѓаволи се родија на почва на Австралија, повеќе од 3.000 години откако изумреле на континенталниот дел. Ова, според австралиската невладина организација за зачувување...

Новиот женски рекорд за најбрзо искачување на Еверест, ѝ припаѓа на планинарка од Хонг Конг

Планинарката од Хонг Конг, Цанг Јин-хунг, среде своето петто десетлетие од животот го освои Монт Еверест за помалку од 26 часа. Со тоа, таа...

Супер црвената месечина снимена низ целиот свет

Појавата на таканаречената „крвава“ или „црвена“ Месечина, поради нејзината црвена рефлексија, ширум светот беше фотографирана заедно со зачудувачките пејзажи и познати знаменитости. Вчерашното појавување на...

Малдиви ќе го градат првиот целосно пловечки град за да се борат со климатските промени

Првиот целосно пловечки град во светот ќе се гради на Малдиви. Егзотичната островска земја неодамна ги објави плановите за создавање на населено место од овој...

„Изумрена“ желка од Галапагос пронајдена жива по 115 години

Желка од Галапагос, за која научниците верувале дека изумрела пред повеќе од еден век, е пронајдена жива, потврдија денес генетските тестови. Џиновската џинова желка е...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com