15.3 C
Skopje
Wednesday, May 12, 2021
spot_img

CATEGORY

Занимливости

Го нарекуваат Шарај-Сан: Уапсен е маж во Јапонија кој истовремено бил во врска со 35 жени!

Јапонев, кој истовремено завлекувал и изневерувал 35 жени, имал фасцинантен план да ги искористи нивните пари и богатство. 39-годишниот Такаши Мијагава, наводно, им рекол на...

Ова е единствениот ресторан на McDonald’s во Светот кој нема жолто лого: Дали знаете зошто?

Овој ресторан стана една од првите работи што туристите одат да ги видат бидејќи никој не верува дека тој навистина постои. Кога ќе го слушнете...

Новооткриени пирамиди и напредна технологија се скриени во Бермудскиот триаголник, а сега се јасни и мистериозните исчезнувања

Дали е ова веста што сите ја чекаа во врска со Бермудскиот триаголник? Според океанографот, технологијата што се распаѓа во океанот во Бермудскиот триаголник...

Целата роба во оваа продавница е ЛАЖНА – и луѓето доаѓаат да купуваат! (ВИДЕО)

За што служи ова? Англиската уметница Луси Спероу води аптека (поточно, продавница за козметика). Проблем? Во нејзината „аптека“ целата стока е лажна, односно изработена од...

Помешајте вода и оваа состојка и ќе го добиете најмоќниот раствор за нега на билките: Од него цвеќињата растат како луди!

Заборавете на скапите препарати, полни со хемикалии. Ако сакате вашите цвеќиња да напредуваат, да бидат здрави и изгледаат убаво, пробајте го ова домашно решение...

ШОК! Очилата за сонце имаат ДАТУМ НА ТРАЕЊЕ! Ако ги носите ПОДОЛГО ОД ОВА, ќе го загрозите вашето здравје

Научниците од бразилскиот универзитет во Сао Паоло откриле дека очилата за сонце имаат свој рок на траење. Имено, во истражувањето на нивната веб-страница се вели...

Му ја намалиле платата затоа што поминувал премногу време во тоалет, а кога ќе видите колку часови бил отсутен нема да ви биде добро!

Незадоволен вработен, идентификуван само како „ Mr. A.“ („Г-дин А“) неодамна објави на Facebook, изразувајќи ја својата фрустрација и разочарување што компанијата во која...

„Дигитална Гиза“ – виртуелна прошетка по египетските пирамди

Ако патувањето е идеален начин да се доживее убавината на древните пирамиди во Гиза, Египет, тогаш „Дигитална Гиза“, направена од Универзитетот Харвард, е најдобрата...

Робинзон Крусо од реалниот живот го напушта островот: Враќање во цивилизацијата на човекот кој 30 години живее изолиран

Мауро Моранди (81), во далечната 1989-та година се насукал на островот Будели во близина на Сардинија. Човекот познат и како италијански Робинзон Крусо, кој живее...

Базен кој го одзема здивот: Чувството додека пливате е како да лебдите меѓу облаците

Личноста која го креирала овој базен е заслужна и за изградбата на Сиднејската опера. За некои ќе биде статусен симбол, а за други вистински кошмар....
- Advertisement -spot_img

Latest news