4 C
Skopje
Sunday, April 11, 2021

CATEGORY

Занимливости

Петгодишна Русинка заработува 18 милиони долари годишно

Анастасија Раџинскаја има само пет години и го зазема третото место на листата на најплатените јутјубери на магазинот „Форбс“. Популарноста на петгодишната Русинка расте од...

Додека се смееше, лавот му скокна од позади (Видео)

Швајцарецот Дин Шнајдер се пошегува со милиони луѓе на социјалните мрежи, објавувајќи снимка на која се гледа како лав му се приближува од позади....

Кинезите направија телевизор кој е отпорен на удари

Овој човек прво со рака, а потоа и со нога го удира големиот телевизиски екран. На социјлните мрежи овие денови се појавило едно интересно кратко...

Ова 14-годишно момче има најголема уста на светот – погледнете како изгледа тоа

Ова момче има само 14 години, а веќе може да се пофали со титулата Гинисов рекорд. Исак Џонсон го срушил рекордот и го поставил новиот...

Погледнете како изгледа патувањето кога ќе ја платите најскапата карта на светот!

Како изгледа да летате кога ќе ја платите најскапата авионска карта на светот знаат само оние кои имаат исклучително “длабок џеб“, но и јутјуберот...

УНИЦЕФ ја прогласи најдобрата фотографија за оваа година

Фотографијата со наслов „Децата, отпадот и смртта“, која ја сними германскиот фотограф Хартмут Шварцбах на Филипините е прогласена за најдобра во 2019 година според...

Осумгодишен ЈуТјубер заработил 26 милиони долари во 2019-та година, прв е на листата на Форбс

Списанието Форбс направило листа од десет најплатени јутјубери во 2018-та година, а 8-годишниот Рајан Кајл втора година по ред е на првата позиција. Кајл го...

Кога ловецот ќе стане плен – дива мачка не била свесна каква опасност ѝ се приближува

Дива мачка која лежела на под и се одмарала (или барала плен), не била свесна каква опасност ѝ се наближува, па завршила како оброк...

Ова се најпопуларните видови пица во светот

Но, со тек на време добила интернационална популарност, а со тоа се појавиле и многу различни начини на подготовка. Затоа и денеска постојат стотици...

Откриени две ретки скулптури во Египет

Експертите велат дека археолошки тим во Египет открил две исклучително ретки скулптури од најпознатиот фараон и минијатурна сфинга. Египетското Министерство за антиквитети прикажа скулптура на...
- Advertisement -

Latest news