4 C
Skopje
Sunday, April 11, 2021

CATEGORY

Занимливости

ЗЕЛЕНИ, ПЛАВИ ИЛИ КАФЕАВИ: Што бојата на очите открива за вашиот живот и карактер

Во зависност од количината на пигмент во ирисот на окото, зависи и бојата на очите. Според доминантното сфаќање, бојата на очите зависи од доминантниот...

НАЈЛУДИОТ РОМЕО ДОСЕГА: Го прекрши карантинот, преминал 27 милји за да ја запроси девојката, а потоа го погрешил градот

Не само што одеше со џет-ски преку немирно море, туку и на крајот изоде преку 24 км, а потоа заврши во затвор Неверојатно е што...

Научниците тврдат дека нашле решение за штетните гасови од авионите

Научници од Универзитетот Оксфорд во Англија, соопштија дека можеби пронашле начин – како да го намалат загадувањето од авионите во воздухот. Имено, тие успеале да...

Профитабилен бизнис на островото: Британците заработуваат илјадници фунти од изнајмување дворови

Неочекуван извор на приход ги „крпи“ тенките буџети на Британците за време на пандемија И покрај тешката деловна година, Британците минатата година заработиле над 23...

Необични обичаи ширум светот кои мора да ги знаете за да не ги навредите домаќините

Одредени обичаи и навики на луѓето од земјите ширум светот кои сакате да ги посетите треба да ги знаете, за да не се случи...

Италија го создаде првиот скијачки центар во Европа без пластика

Италијански скијачки центар се обидува да стане првиот во Европа што ќе ја забрани пластиката откако откри дека глечер во близина содржи значително количество...

Лапонија: Дури и кога не верувате во Дедо Мраз, ќе се уверите во зимската магија

Рованиеми е град во Лапонија во кој се наоѓа селото на Дедо Мраз. Во ова место, меѓу другото, постои и пошта во која пристигнуваат...

Овие грешки ги правите поради невнимание, а тие се виновни за високите сметки за струја

Ова е листата на уреди кои трошат енергија и додека се во состојба на мирување. Полнач за мобилен телефон Многумина го оставаат полначот во штекер и...

Не ви треба факултетска диплома за да работите за Маск

Нема потреба кандидатите за работа во „Тесла“ да имаат факултетско образование, па дури ни диплома од средно училиште – одговори Илон Маск на прашањето...

Избрани најдобриот машки, женски и унисекс парфем за 2019 година

Читателките на порталот Фрагрантика, парфемската онлајн-енциклопедија, ги избрале најдобрите парфеми за 2019 година. Најдобар женски парфем во 2019 година: Guerlain “Mon Guerlain Eau de Parfum...
- Advertisement -

Latest news