19 C
Skopje
Thursday, March 4, 2021

CATEGORY

Занимливости

Мислела дека и тргнал камен од бубрегот, а таа родила тројка

Данет Глиц од Јужна Дакота, САД мислела дека од болницата ќе излезе со неколку камења од бубрегот во рака, а не со две девојчиња...

Овие патишта се сон на секој возач!

Kолин Стен е фотограф од Романија кој ги сподели своите неверојатни фотографии од патиштата во Трансилванија. Трансилванија е историски регион во централниот дел на...

Автомобил на Елизабет Тејлор продаден за 520.000 долари

Автомобил во поранешна сопственост на актерката Елизабет Тејлор е продаден за 520 долари на аукција организирана од познатата аукциска куќа Guernsey. Станува збор за автомобилот...

Село во Полска во кое се раѓаат само девојчиња – се нуди награда за првото машко бебе

Село во Полска стана вистинска атракција откако бројни телевизиски екипи дојдоа да го истражуваат феноменот за кој ниту научниците немаат одговор што се случува...

Дете на пет годишна возраст го пријавило таткото дека поминал на црвено!

Еден „клинец“ на пет годишна возраст во Вицбург, ја повикал полицијата и го пријавил татко си дека со автомобилот на двапати поминал на црвено...

Херој спасува дете кое некако се нашло под прозорецот на повисоките катови на зградата

Детето е во безизлезна ситуација и не знае што да направи за да се спаси. Видеото е снимено во Чеченија. https://youtu.be/di4_WUB7Ebg

Ресторан во хеликоптер над Лондон

За помалку од седум дена во Лондон со работа почнува првиот ресторан во хеликоптер . Проектот го покрена „европска фирма која сака да привлече...

Иран го направи најголемиот тепих на светот, долг дури 600 метри

На Mеѓународниот саем на рачно изработени килими во Табриз, Иран го претстави најголемиот тепих на светот. Неговата должина е 600 метри. Ова уметничко дело е...

Ќе успее ли сега? Летечкиот човек во втор обид да го прелета Ламанш

Некогашниот светски шампион на воден скутер, Французинот Френки Запата, повторно ќе се обиде да го прелета Ламанш со направата која е негов изум, "Flyboard",...

Поради ова сите го засакаа Трамповиот ѕид на границите: Наместо да разделува, оградата станала игралиште кое ги соединува соседите на двете земји

Популарниот Трампов ѕид на границите на Мексико конечно ја пронајде и својата забавна страна така што станал игралиште и за стари и за млади. Проектантите...
- Advertisement -

Latest news