15.3 C
Skopje
Wednesday, May 12, 2021
spot_img

CATEGORY

Занимливости

Можете ли да се соочите со себе? НАПРАВЕТЕ ГО ОВОЈ ПСИХОТЕСТ И ОТКРИЈТЕ КАКО ВЕ ГЛЕДААТ ДРУГИТЕ! (ФОТО)

Овој психо-тест открива како и на кој начин другите ве доживуваат. Погледнете ја илустрацијата и кажете што прво сте забележале. https://twitter.com/sakriosamime/status/1387735684803407875?ref_src=twsrc%5Etfw Дали тоа е лице на маж...

Оваа мечка живее кралски: Ја ранат со лажица, снима филмови и реклами

Брачната двојка Светлана и Јуриј Пантеленко од Русија пронашле тримесечно мече во шумата пред 28 години. Мечето било во многу тешка состојба и останало без...

„Чекај, застани да поразговараме!“: Преслатка снимка од изненадувачки брза панда која брка паун

Многумина веруваат дека пандите се тромави и спори животни. Меѓутоа, пандите умеат да бидат многу брзи кога бркаат плен, а снимката која овие денови се...

Што всушност значи HAPPY HOUR и каква врска има Шекспир со тоа? Едвај чекате да однесете некого на “среќен час”, но се плашите да...

Иако учењето можеби не е поентата кога станува збор за happy hour, секако е интересно да се знае дека тоа потекнува од 18 век,...

НЕМА ШАНСИ ДА ЈА НАЈДЕТЕ, САМО ЕДЕН ОД 100 ЛУЃЕ УСПЕВААТ : Меѓу „милионите“ желки има и една змија, но никој не ја гледа...

Загатка што го полуде интернетот. Дали имате силна моќ на забележување? Дури и оние со најдобар вид и одлична концентрација успеваат да ги решат загатките...

„Чекај, застани да поразговараме!“: Преслатка снимка од изненадувачки брза панда која брка паун

Многумина веруваат дека пандите се тромави и спори животни. Меѓутоа, пандите умеат да бидат многу брзи кога бркаат плен, а снимката која овие денови се...

„БЕЛА“ ПУСТИНА ВО КОЈА ПАЃА СНЕГ? Дефинитивно нема ви горат стапалата дури и во текот на летото!

Зафаќа повеќе од 1.000 квадратни километри. „Порцеланската“ пустина, како што се нарекува, се наоѓа во сливот Туларос помеѓу Сан Андреас и планините Скараменто, а она...

ОВИЕ 7 ЈАСНИ ЗНАЦИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА СТЕ ИНТЕЛИГЕНТНИ: Иако можеби не мислите така

Луѓето со висок коефициент на интелигенција ги преанализираат другите, перфекционисти се… 1. Тешко им е да се справат со сите емоции што ги чувствуваат “Тоа е...

Во Португалија отворен најдолгиот висечки мост (ВИДЕО)

Во Португалија е отворен најдолгиот висечки мост за пешаци во светот. Тој е подолг од половина километар и минува над длабока бездна. Иако изградбата на...

ЈЕЗИВО: Дали би пливале во базен ниту на небото ниту на земјата? (ФОТО)

Инфлуенсерките ќе уживаат во овој базен, бидејќи е исклучително фотогеничен. Не, базенот не се наоѓа во Дубаи или која било азиска туристичка земја. Овој базен...
- Advertisement -spot_img

Latest news