27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022
spot_img

CATEGORY

Занимливости

Хју Џекмен навестува враќање во улогата на Вулверин

Поминаа три години откако Хју Џекмен се повлече од улогата на Вулверин, но неговите неодамнешни објави на социјалните мрежи ги предизвикаа фановите да се...

Сиромашните луѓе пропаѓаат поради една заедничка работа

„На сиромашните луѓе најтешко е да ги задoволите“, вели Џек Ма, основачот на сајтот „Алибаба“. Џек Ма на почетокот од својата кариера направил катастрофална грешка...

Фројд тврдел: „Мажот е среќен со било која жена, сè додека не се заљуби“

Популарниот психоаналитичар имал контроверзни теории, но многу од нив се нашле втемелени во човековата пракса. Фројд бил еден од најконтроверзните научници на XX-от век. Неговиот...

Црната кутија ќе биде задолжителна во автомобилите во ЕУ од следната година

Од следната година, задолжително во сите нови автомобили во ЕУ ќе биде поседувањето т.н црна Кутија, а од 2024 година, црна кутија ќе мора...

Кошулата на фаталната Ирина се помрдна, се откри тантелен градник

Руската манекенка Ирина Шајк (35) е фотографирана во Њујорк со својата ќерка Леа, а ги воодушеви сите обожаватели со својот прекрасен изглед и стајлинг. Имено,...

Возач на трамвај е херој на денот: Го запрел возилото за да спаси желка од шините, а безбедносните камери го снимиле прекрасниот момент!

Серхат Топал, возач на трамвај од Коџаели, Турција, имал сосема нормален работен ден, барем накратко. Денот станал невообичаен кога забележал нешто мало на шините -...

Дали Кина губи интерес за холивудските филмови?

Во услови кога пандемијата доведе до глобален прекин на забавната индустрија и затворање на киносалите во САД, веста дека „Брзи и бесни 9“ собра...

Бикинито што го носеше Барбара Виндзор во филм од 1969 година се продаде за 9.500 фунти

Костимот за капење што го носеше британската актерка Барбара Виндзор во филмот Carry On Camping (1969) беа продадени на аукција за 9.500 фунти. Починатата актерка го носеше...

Американскиот град случајно ја продаде својата кула за вода!

Еден американски град случајно ја продаде својата кула за вода во погрешна трансакција со недвижнини. Во април минатата година, бизнисмен купи општинска зграда под водена...

Анџелина Џоли повторно „уловена“ како влегува во зградата на првиот сопруг

Дали е на повидок уште една обновена романса што ќе го затресе Холивуд? Папараците повторно ја уловија Анџелина Џоли како влегува во зградата на поранешниот...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com