6 C
Skopje
Saturday, March 6, 2021

CATEGORY

Занимливости

Мажот ѝ давал месечна плата за да биде домаќинка: Заработила 191.565 долари за една година!

Таа вели „не е лошо“, другите жени полудеа – „запознај ме со неговите пријатели!“ Во повеќето земји во Светот, жените сè уште работат многу повеќе...

ОВА МОРА ДА ГО ВИДИТЕ! Мачка ставила краставици на очите, а кога ја прекинале во релаксирањето… (ВИДЕО)

Видеокое се појави на социјалните мрежи воодушеви многумина На видеото јасно се гледа како мачка лежи на креветот за масажа со кругови од краставица на...

Кој е човекот што ја предвиде пандемијата на короната, многу пред Бил Гејтс?

Светот ќе биде погоден од невообичаена болест во 2020 и 2021 година, која ќе претходи на судбоносните настани ширум светот, наводно напишал Волф Месинг,...

Фасцинантни „пред и потоа“ фотографии кои ќе го променат начинот на кој го гледате светот и историјата

Светот брзо се менува, а тоа особено е очигледно во последните неколку децении. На пример, пред само 30 години мобилните телефони речиси и да не...

Се појавила од шума, се изморила и отспала ‘една тура’ во автомобилот: Мечката се опуштила во возилото, сопственикот пребледел кога ја видел снимката!

Поспана мечка успешно ја отворила вратата на автомобилот кој бил паркиран на патека пред куќата во близина на шумата во Саут Лејк Тахо, Калифорнија...

На Нов Зеланд пронајдени ајкули кои светат во темнина

Научници тврдат дека откриле три вида ајкули кои живеат во водите на Нов Зеланд, а кои светат во темнина. Ајкулите се пронајдени на океанското дно...

Ракета на SpaceX експлодира неколку минути по слетувањето (ВИДЕО)

Прототип-ракета на американската вселенска компанија компанија SpaceX, по пробен лет во американската сојузна држава Тексас, успешно слета, но наскоро се појави пожар и леталото...

Една млада девојка донесе нови иновации во светот на велосипедизмот: Уникатно тркало кое може значително да помогне во борбата против загадувањето!

Карен Тапинг, го создаде објектот, благодарение на што неговите корисници не само што ќе изградат силна состојба на планетата, туку и ќе го исчистат...

Какво откритие! Во неговиот автомобил пронашол плик со 5.000 евра и повикал полиција!

Еден човек од Касел во својот автомобил пронашол плик со исклучително финансиски вредна содржина. Сепак, наместо да го чува за себе, тој се сврте...

Неверојатна приказна за судбините на две посвоени девојки: Прво станаа колешки, а потоа и најдобри пријатели, не сфаќајќи дека се многу повеќе од тоа

Касандра Медисон (32) и Џулија Тинети (31) од Конектикат започнаа да работат заедно во 2013 година и веднаш се зближија, не знаејќи колку се...
- Advertisement -

Latest news