Песок стар пет милиони години: Неверојатна дина висока 170 метри

Прошетката низ пустина за многумина е интересно доживување поради песочните дини што се издигаат, а во пустината Намиб во јужниот дел на...

Ова се гледа еднаш во животот: На крајбрежјето на Финска забележан...

Фотографиите од овалните ледени формации кои настанале по пат на случајност на островот Хаилуото на север од Финска, ги изненадиле корисниците на...

Тунелот под Берлинскиот ѕид за прв пат отворен за јавноста

Тунелот бил изграден од група луѓе кои побегнале во западен Берлин. Тунелот под Берлинскиот ѕид кој служел за бегство во Западна Германија...

Ова се неколку знаци дека сте многу поинтелигентни од што мислите

Љубопитноста, меѓу останатото е особина на интелигентните луѓе, бидејќи нивниот начин на размислување е многу посуптилен, што значи дека долгорочно се заинтересирани...

Познатиот музичар заборавил виолина вредна 320.000 долари во воз: Мислел дека...

Вредната виолина, стара 310 години која британскиот музичар Стивен Морис ја заборавил во воз пред речиси две недели, му е вратена под...

“Луѓето се разболуваат од неисполнети желби”: Мудри индијански мисли кои ќе...

Индијанците по грешка го добиле ова име. Имено, европските поморци сметале дека прекуатланската земја која ја откриле е всушност Индија.

Хрват влегол во Гинисовата книга на рекорди – изваден му е...

Хрватските медиуми пренеле дека пациентот на кој му бил изваден забот е Хрватот Мијо Водопија. Гиносовата книга на рекорди...

Три места на светот кои изгледаат како да се од друга...

За да ги видите овие места, не треба да резвервирате карта за лет во вселената, затоа што сите овие места можат да...

Магични серпентини: Погледнете ги овие планински патишта со многу кривини

Луѓето успеале да дојдат до многу зафрлени краеви, но на некои места природата успеала многу да ги намачи. Закривените...

Сонувате дека непрекинато паѓате и ве фаќа паника? – еве што...

Сите сакаат да го откријат значењето на соновите, но што откриваат тие за вашата личност? Едно американско истражување се занимавало со соновите...

Follow us...

3,890FansLike
138FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Пленковиќ: Новите правила што ги предлага Макрон за проширувањето – непотребни

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска изјави дека новите правила за проширувањето на ЕУ што ги предлага Франција се непотребни, бидејќи...

Партиски извори од СДСМ: Оливер Спасовски ќе биде технички премиер

Оливер Спасовски ќе го наследи Заев на премиерската функција во владата задолжена за организација на изборите дознава сител. Информацијата...

Села и Тимоние разговараа за „Нон Пејперот„ и ставот на Франција кон земјата

Тие разговараа за ставот на Франција кон Македонија и Албанија во однос на нивниот пат кон ЕУ и „Нон Пејперот„ на Франција...