Кинески научници откриле „чуден“ сиглан од вселената

Кинеските научници примиле необичен сигнал со помош на петстотини метри широкиот радиотелескоп ФАСТ. Имено, сигналот е составен од низа...

Баба Ванѓа: 22 век е време на живи роботи

Се зборува дека Ванѓа ја предвидела смртта на принцезата Дајана, Хитлеровиот и Сталиновиот неславен крај, нападот на трговскиот центар во Њујорк, распадот...

Откриена тајната на чудовиштето од Лох Нес?

Група научници кои со месеци вршеле истражувања околу езерото Лох Нес сметаат дека можеби ја решиле тајната за чудовиштето Неси.

Follow us...

3,898FansLike
139FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

ЕПП донесе резолуција со која ја повикува ЕУ побрзо да ги почне преговорите со...

Европската народна партија (ЕПП) синоќа на собир во Загреб донесе резолуција за зајакнување на европската перспектива на Југоисточна Европа.

Колевски: Ветингот на судиите и обвинителите да не се спроведува набрзина

Ветингот на судиите и обвинителите треба да биде добро осмислен, да не се спроведува набрзина, да се знае кој и како ќе...

СМС-пораката на Рускоска ги налути судиите

СМС-пораката на шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска дека ќе поведе финансиска истрага против судиите од Апелацискиот суд, кои донесоа...