-7.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022
spot_img

CATEGORY

Економија

ЕВН паралелка во Гостивар за средношколците од регионот

ЕВН за прв пат годинава им овозможи на учениците од полошкиот регион да станат дел од новата ЕВН паралелка. Во Општинското средно техничко училиште...

Од ноќеска горивата поевтинуваат

Од ноќва на полноќ горивата поевтинуваат за половина односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се...

Поскапуваат бензините и дизелот

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за денар односно за 1,5 денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се...

Запознајте ја Нела – првиот банкарски електронски асистент

НЛБ Банка, како иновативна и современа банка која е во чекор со светските трендови, ја прошири својата понуда со уште еден канал за комуникација...

Од први јули поврат на ДДВ за граѓаните

Секој што има најмалку 15 години, лична карта или пасош и транскациска сметка на негово име ќе треба да се регистрира во електронскиот систем...

Почнува состанокот на Конституенцата на ММФ и Светска Банка

Од денеска со недела земјава е домаќин на Состанокот на Конституенцата на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Групацијата на Светска банка (СБ) во која...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com