Почнува откупот на тутунот

Тутунскиот комбинат од Прилеп и „Сокотаб" – Битола денеска треба да ги отворат пунктовите за преземање на годинашната реколта тутун со што...

ВМРО-ДПМНЕ: Министерството за финансии вчера се задолжи за 82 милиони евра

„Зоран Заев и Нина Ангеловска ја задолжуваат државата без основ. Вчера наместо првично предвидените 67 милиони евра, Министерството за финансии се задолжи...

СДСМ: Просечната плата во септември порасна за 4,4 отсто и изнесува...

Според најновите податоци на Државниот завод за статистика, просечната плата во септември годинава бележи раст од 4,4 отсто и изнесува 25.435 денари,...

Бензините поевтинуваат, дизелот со иста цена

Бензините поевтинуваат половина денар од ноќеска на полноќ, а кај дизелот нема промена на цената, одлучи денеска...

Протест и почеток на штрајк на вработените во прилепски „Еурокомпозит”

Шеесетината вработени во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит” повторно се собраа на протест пред фабриката, прекинувајќи ја работата и барајќи си ги своите...

Со Хебалајф производите до идеална тежина и здрав живот

Брзиот начин на живот често ги доведува луѓето до состојба да не се хранат здраво, да јадат брза...

Сѐ уште не се знае точниот датум за поврат на ДДВ...

Од први до петнаести декември на сметките на граѓаните кои скенирале фискални сметки треба да легнат околу три милиони евра. Министерката за...

ММФ: Економијата со солиден раст, да се остане на патот на...

Во последните години властите повторно го оживеаја моментумот на реформи. Економијата влезе во период на солиден раст и стабилност по долготрајната политичка...

Првпат во историјата, глобалниот долг надминува 250 милијарди долари

Комбинираните долгови на националните влади, претпријатија и домаќинства на глобално ниво се зголемиле за 7,5 милијарди долари во текот на првата половина...

Потрошувачките кредити најбарани од граѓаните, брзината и каматите најважен критериум при...

Потрошувачките кредити најбарани од граѓаните, брзината и каматите најважен критериум при изборот на банката Брзото одобрување на средствата и...

Follow us...

3,859FansLike
138FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Пленковиќ: Новите правила што ги предлага Макрон за проширувањето – непотребни

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска изјави дека новите правила за проширувањето на ЕУ што ги предлага Франција се непотребни, бидејќи...

Партиски извори од СДСМ: Оливер Спасовски ќе биде технички премиер

Оливер Спасовски ќе го наследи Заев на премиерската функција во владата задолжена за организација на изборите дознава сител. Информацијата...

Села и Тимоние разговараа за „Нон Пејперот„ и ставот на Франција кон земјата

Тие разговараа за ставот на Франција кон Македонија и Албанија во однос на нивниот пат кон ЕУ и „Нон Пејперот„ на Франција...