16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022
spot_img

CATEGORY

Автомото

Mitsubishi Pajero Sport доби своја освежена верзија

Освежувањето на Mitsubishi Pajero Sport забележува ревизија во дизајнот, подобрена технологија и дополнителни безбедносни системи. Промените во изгледот се најзабележливи во предниот и задниот дел,...

Што се случува со Alfa Romeo? Драстичен пад на продажбата во Европа

Италијанскиот производител Alfa Romeo оваа година бележи многу лоши продажни резултати Во првите шест месеци од годината, Alfa Romeo има продадено дури 41,6% помалку возила...

Враќање на легендата. Запознајте го новиот Renault 4!

Renault e-Plein Air, авантуристичка изведба на легендарниот модел кој беше белег на неколку генерации Renault 4 беше и остана еден од најомилени француски автомобили во...

Hyundai со зголемен профит благодарение на новите SUV

Hyundai објави пораст од 26 проценти на оперативната добивка за првата половина од 2019, благодарение на воведувањето на новите SUV, како Palisade и Kona Корејскиот...

Audi ги освежи екстериерот и ентериерот и на моќниот SQ7 TDI

По неодамнешното освежување на големиот Q7, Audi ги обнови надворешноста и ентериерот на моќниот SQ7 TDI. Промените на екстериерот вклучуваат нови предни светлосни групи, решетка...

Lotus Evija со 2.000 КС и по цена од 2 милиони долари

Како што и претходно беше најавено, Lotus на специјален настан го промовираше моделот Evija. Evija по влегувањето во производство ќе прерасне во најмоќниот Lotus автомобил...

Освежување за Mazda 2 по пет години на европскиот пазар

Четвртата генерација на Mazda 2 на пазарот е веќе пет години, но дури сега добива „освежување“ Промените во изгледот се суптилни, што и не е...

Пристигна електричниот Lotus со 2.000 KS

Британскиот производител на спортски возила, Lotus го претстави својот, но генерално и прв британски целосно електричен хиперавтомобил – Evija. Evija e првиот производ на Lotus...

AMG доби нов член, Mercedes го претстави CLA 45 Shooting Brake

Гледајќи под хаубата, новиот Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake доаѓа со 2,0 литарски четири-цилиндарски турбо мотор, кој произведува моќност од 382 коњски сили и...

Aston Martin Valkyrie дебитираше на Силверстоун

Во рамките на викенд трката од Формула 1 која се возеше на популарната британска патека во Силверстоун свое деби имаше и Aston Martin Valkyrie. Британскиот...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com