17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022
spot_img

CATEGORY

Автомото

Hyundai за Франкфурт најави нов модел!

Во своето најново прес соопштение Hyundai Motor најави дека наскоро ќе претстави нов модел во својот европски асортиман . Како најава е искористен и...

Претставен Audi R8 LMS GT2

Audi Sport customer racing на Goodwood фестивалот на брзината го претстави R8 LMS GT2, наменет само за патеката. Новoт Audi R8 LMS GT2 има низа аеродинамични надградувања,...

Volkswagen ID. R го сруши рекордот на Goodwood

Електричниот Volkswagen ID. R го собори 20-годишниот рекорд на ридската патека на Goodwood Целосно електричниот Volkswagen ID. R го сруши рекордот на ридската патека на...

Mercedes-AMG ги покажа супер моќните A45 и CLA45

Goodwood фестивалот на брзината стана домаќин и претставувањето на новите членови на AMG семејството на Mercedes. Како новитет во AMG гамата, германскиот бренд ги претстави...

BMW и Daimler заеднички развиваат автономни технологии!

Баварците (BMW) и „Швабите“ (Daimler) многу тесно соработуваат во креирањето на новата генерација на автономна технологија во патничките автомобили што на сцена треба да...

Evija е името на новиот електричен хиперавтомобил на Lotus

Lotus го искористи Goodwood фестивалот за да го објави името на претстојниот хиперавтомобил Претходно познат како тип 130, новиот електричен хиперавтомобил на Lotus го носи...

Renault ја претстави втората генерација на супер-успешниот Captur

Без премногу медиумска драма, тизер-фотографии и грандиозни настани, Renault го претстави новиот Captur. Со зголемени димензии, намалена тежина, оптимизарана аеродинамика и потивка кабина, Renault го...

Онлајн деби за новиот Renault Captur

Втората генерација на урбаниот кросовер веќе од наредната година ќе добие и своја plug-in хибридна верзија Засега ова е само деби на интернет, бидејќи јавната...

Се појавија првите фотографии на најновиот BMW X6

BMW X6 е еден од најуспешнит емодели на баварскиот производител , а сега доаѓа и наследникот. Новиот BMW X6 доаѓа наскоро , а веќе се...

Ducato MY2020 electric: повеќе технологија, поeфикасeн и со поголема вредност!

Новиот Ducato успае во обидот да се унапреди, следејќи го развојот што без прекин трае речиси веќе 40 години… Одлични перформанси и еколошки карактеристики, како внимание...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com