23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022
spot_img

CATEGORY

Автомото

Онлајн деби за новиот Renault Captur

Втората генерација на урбаниот кросовер веќе од наредната година ќе добие и своја plug-in хибридна верзија Засега ова е само деби на интернет, бидејќи јавната...

Се појавија првите фотографии на најновиот BMW X6

BMW X6 е еден од најуспешнит емодели на баварскиот производител , а сега доаѓа и наследникот. Новиот BMW X6 доаѓа наскоро , а веќе се...

Ducato MY2020 electric: повеќе технологија, поeфикасeн и со поголема вредност!

Новиот Ducato успае во обидот да се унапреди, следејќи го развојот што без прекин трае речиси веќе 40 години… Одлични перформанси и еколошки карактеристики, како внимание...

Jimny Gan, Vitara Katana: Нема шега со овие модели на Suzuki

Две моделски изведби на Suzuki беа претставени на авто-салонот на отворено во Торино. Vitara Katana го доби прекарот по прочуениот мотоцикл од 1980-те чијшто култ продолжува со Katana Jindachi,...

Ford Focus RS (2021) со дури 400 KS!

Четвртата генерација на top gun компактниот модел од Келн (Köln) ќе има монструозно тунирана верзија на турбо бензинскиот мотор познатиот 2.3 Eco – ...

BMW Power BEV „Петка“со 720 KS на струја!

Со еден електромотор напред и со два инсталирани назад, со вкупна моќ од 530,/720 kW/КЅ и вртежен момент од 1150 Nm, од место до...

Новиот Џејмс Бонд ќе вози Aston Martin Valhala – машина од 1,5 милиони фунти

Славниот актер Даниел Крег, во улогата на Џејмс Бонд во најновото продолжение од филмската франшиза за тајниот агент 007, Bond 25, лошите момци и...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com