23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022
spot_img

CATEGORY

Автомото

Во Европа се појави нова марка на автомобили

Неодамна се навикнавме на појавата на нови марки на автомобили од Кина, но излегува дека Европа може да произведе такви вести. Запознајте го брендот...

Реплика од соништата: Porsche ли е или Тoyota?

Цените на спортските автомобили и воопшто на автомобилите, последниве година две нагло се зголемија, што на многу ентузијасти и го отежнува патот до некој...

Во чест на Porsche 911 Carrera RS 2.7 специјална серија на патики Puma

Porsche и Puma објавија дека соработуваат на специјална серија патики за да ја прослават 50-годишнината од легендарниот Porsche 911 Carrera RS 2.7 Честа е соработката...

Првиот сериски автомобил на соларна енергија: Вози со месеци без полнење

Моделот Lightyear 0 е семеен седан со вградени соларни панели од 5 квадратни метри, кој може да генерира доволно енергија за до 70 километри...

Новата ера на Buick започнува на први јуни годинава

Првиот ден од првиот летен месец од тековната 2022 година беше голем ден за бренд кој работи под контрола на матичниот гигант од Северна...

Кинески BYD ќе ја снабдува Tesla со батерии

Кинескиот производител на автомобили BYD се подготвува да започне соработка со Tesla која ќе се однесува на снабдување со батерии за електричните возила на...

Дали трендовите се менуваат? Повеќе од половина од возачите сакаат да купат електричен автомобил

Големото истражување на EY Mobility спроведено на 13.000 возачи во 18 земји низ светот открива нов тренд. За прв пат, повеќе од половина од...

ЕП: Од 2035 година нема да се произведуваат нови возила на бензин и дизел во Европа

Законот, кој предвидува дека во Европа од 2035 година ќе може да се продаваат само автомобили со нула емисија, Европскиот парламент го усвои со...

Електричен Mercedes EQE со претплата се вози за 1.600 евра месечно

Mercedes-Benz Rent е меѓу најновите ограноци на германската марка и нивната услуга е да понудат возила што се користат со плаќање месечна претплата. Осигурување, регистрација,...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com