7 C
Skopje
Saturday, March 6, 2021

CATEGORY

Автомото

Volkswagen Golf и Passat ќе имаат наследници, но…

Двата модели ќе добијат наследници, што најверојатно не е случај и со моделот Polo Електрификацијата на палетата на модели на Volkswagen ги стави некако на...

Норвежаните тврдат дека ќе градат поевтини тунели поради електричните автомобили!

Постепеното отстранување на загадувањето од издувните гасови од моторните возила ќе ја намали потребата за вентилација во тунелите. Електричните возила се честа појава на норвешките...

Renault со нова галерија ја најави продажбата на Arkana

Renault ги отвара нарачките за новиот SUV Arkana ширум Европа овој месец, а моделот на овие простори ќе го носи името Megane Conquest Францускиот производител...

Porsche им помага на училишта во Германија да одржуваат дигитална настава

Porsche преку програмата „Дигитално турбо за училиштата“ помага со стручни совети и асистенција за училиштата да организираат дигитална настава. Пандемијата го погоди одржувањето на образовната...

„Volvo“ го претстави електричното купе-кросовер „C40 Recharge“ (ФОТО/ВИДЕО)

Шведскиот производител со овој модел зачекори во нов автомобилски сегмент. Тоа е исто така првиот „Volvo“ кој е дизајниран исклучиво како електричен автомобил. Веднаш штом...

Автомобилската индустрија во нови големи проблеми

Ако минатата година автомобилската индустрија беше пред голем предизвик поради глобалната пандемија на коронавирусот, оваа година, покрај притисокот на пандемијата која сеуште е актуелна,...

„Hyundai“ го претстави новиот кросовер „Bayon“ (ФОТО/ВИДЕО)

Станува збор за субкомпактен автомобил чии ривали се модели како што се „Ford Puma“, „Volkswagen T-Cross“ и „Nissan Juke“. „Hyundai“ ја одржа премиерата на Интернет...

Се поблиску и до прогласувањето на Светски автомобил на годината 2021 / ВИДЕО

Објавена скратената листа од десет кандидати за „Светски автомобил на годината 2021“ По изборот за „Европски автомобил на годината“, на кој титулата ја однесе Toyota...

Skoda Auto произведе 2 милиони СУВ автомобили

Компанијата SKODA Auto објави дека го произвела СУВ автомобилот со сериски број 2.000.000. Јубилејниот автомобил е направен во фабриката во Млада Болеслав и е...

Шест причини зошто да возите електричен автомобил

Без CO2 или други атмосферски загадувачи, ова е единственото прифатливо решение Одржливоста може да биде главната причина за возење на целосно електричен автомобил, но во...
- Advertisement -

Latest news