Новиот модел Roma е омаж за главниот град на Италија и...

Иако Ferrari Roma има модерен дизајн, овој автомобил е обликуван под влијание на моделите од средината на 20. век како што се...

Ajlani Drakuma – уште еден хипер автомобил од ОАЕ

Компанијата Ajlani Motors од Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) на салонот за автомобили во Дубаи го покажа својот хипер автомобил Drakuma со екстремно...

Како изгледа производството на BMW Gran Coupe?

Новиот модел на BMW започна да се произведува во фабриката во Лајпциг. Mоделот од Серија 2 со кој пристигнува...

Луксузност во најава: Погледнете го новиот тизер за Aston Martin DBX

Аston Martin DBX ќе биде претставен на 20 ноември, а сега e објавен новиот тизер за овој SUV. Видеото...

Започна продажбата на новиот Korando

Откако годинава во Женева беше премиерно претставена продукциската верзија од новата генерација на Korando, јужнокорејскиот производител во својата фабрика во Пјеонгтаек го...

Mitsubishi најави нова, потрендовска верзија на малиот Space Star

Со првата официјална фотографија, Mitsubishi го најави новото издание на моделот Space Star/Mirage, кој и натаму има посебно значење за јапонскиот бренд...

Ford Fiesta останува фаворит на Британците, голем пад на дизел изведбите

Автомобилскиот пазар во Велика Британија допрва ќе се соочи со предизвикот наречен Брегзит и се она што во вид на промени ќе...

Tesla својот Cybertruck pick up ќе го претстави на 21 ноември

Илон Маск Директорот на компанијата Tesla и официјално потврдил дека претставувањето на pick up возилото Cybertruck ќе се случи на 21-ви...

Електричен VW ID. Space Vizzion

Во кусо соопштение Volkswagen навел дека на 19 ноември тековната 2019 година ќе претстави електричен концепт на автомобил од својата ID...

Jeep Wrangler и Toyota – американски шампиони за најголема остаточна вредност...

Автомобилите губат од својата оригинална вредност со секој поминат ден од почетокот на експлоатацијата, но првите неколку години се тие кои намалуваат...

Follow us...

3,064FansLike
138FollowersFollow
409FollowersFollow
1,810SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Јанушев: Ќе коалицираме со сите што ќе ја прифатат нивната изборна програма

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со сите што ќе ја прифатат нивната изборна пропграма вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев за емисијата „Трилинг“.

Ѓоргиевски ѝ одговори на Ременски: Статусите ги постирате од телефоните што ги „изгубивте“?

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски.

Избеганиот ексначалник Грујевски работел како пекар во Грција

Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција, поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и неговиот ...