Home » Брегалница го врати и Пепи Ѓоргиев во своите редови (ФОТО)

Брегалница го врати и Пепи Ѓоргиев во своите редови (ФОТО)

by Журнал

По левокрилниот офанзивец Михаил Маневски, Брегалница во своите редови го врати и крилниот напаѓач Пепи Ѓоргиев.

Ѓоргиев беше еден од најдобрите фудбалери на Брегалница во сезоната 2019/20, па по кратката интернационална кариера во Теута од Албанија, сега повторно се враќа во Штип.

Во својата кариера, Ѓоргиев има настапи и за Кожуф, Беласица, Силекс, Академија Пандев, Шкупи и Гостивар во македонските шампионати.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More