Home » Бредли Купер веднаш би се согласил да го снима четвртиот дел на филмскиот хит (ВИДЕО)

Бредли Купер веднаш би се согласил да го снима четвртиот дел на филмскиот хит (ВИДЕО)

by Журнал

Тој го изјави ова на Меѓународниот филмски фестивал во Санта Барбара, велејќи дека веднаш ќе се согласи да снима нов филм.

На прашањето на новинар од Deadline, Купер ги пофали своите колеги и креативните луѓе одговорни за оваа франшиза.

„Би го направил тоа со растреперено срце. Работејќи со тие момци – како што старееш, сфаќаш дека сѐ е до луѓето со кои работиш. Значи, таа група луѓе, тие се толку прекрасни. Го сакавме секој филм што го направивме заедно и јас би го направил тоа со срцебиење“, рече тој на прашањето дали е заинтересиран за снимање четврти филм.

Третиот дел од „Мамурлакот“ излезе во 2013 година, а во него публиката следеше чопор волци во мисија откако криминалците го киднапираа Даг (Џастин Барт). Преостанатото трио, Фил (Бредли Купер), Алан (Зак Галифианакис) и Сту (Ед Хелмс) мора да го најдат г. Чау (Кен Џеонг), кој украл пари од гангстерите кои го киднапирале нивниот пријател, а сега е во бегство од затвор.

Кога станува збор за критиките од публиката, првиот филм помина најдобро, со 79 проценти на Rotten Tomatoes. Со секој нов филм, рејтингот на критичарите беше помал; вториот филм е оценет со 34 отсто, а третиот со 20 отсто. Ништо подобар не беше ни рејтингот на публиката, на која исто така најмногу ѝ се допадна првиот филм. Публиката го оцени првиот филм со 84 отсто, вториот со 52 отсто, а третиот со само 44 отсто.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More