19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Борусија Д. во косовски фудбалер ја најде замената за Санчо

Најчитани вести

Борусија Дортмунд полека се подготовува за „ера без Санчо“. Англискиот фудбалер е блиску до враќање во Англија, и веројатно ќе оди во Челзи, тим за кого навива од мал.

И додека трае трансфер сагата околу Санчо, Борусија веќе најде замена. Станува збор за косовскиот интернационалец Милот Рашица од Вердер.

Според неговиот поранешен тренер Исмет Муниши, тој веќе одлучил да се приклучи на Борусија, кога тимот од Дортмунд ќе го продаде Санчо.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com