Home » Бојмацалиев: Куманово знае што е борба за подобра иднина

Бојмацалиев: Куманово знае што е борба за подобра иднина

by Журнал.мк

Заедно со моите кумановци го отворивме победничкиот централен штаб на СДСМ во Куманово, напиша на Фејсбук дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев.

„Куманово знае што е борба за подобра иднина и заедно сме обединети во борбата за европски живот со уште повисоки плати и пензии! Јасно и гласно кажуваме одиме напред – не се откажуваме од европската идеја, од европска Македонија“ вели Бојмацалиев.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More