9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

BMW 520D во верзија со „мек“ хибрид

Најчитани вести

Моделот 520D со 48 V хибриден погон, за купувачите ќе биде достапен од ноември, а во Минхем велат дека овој електричен автомобил, чиј дволитарски четирицилиндричен турбодизел мотор ќе има 190 коњски сили, на крајот ќе биде уште помоќен.

Перформансите за моќноста сè уште не се откриени во целост, но од BMW тврдат дека „мекиот“ хибриден погон ќе има намалена потрошувачка за 0,3 литри на поминати 100 км., со што на долгите дестинации ќе оствари значајна заштеда.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести