3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Blinding Lights ја симна од тронот The Twist како бр. 1 сингл на „Билборд“ на сите времиња

Најчитани вести

Хитот на Д Викенд, Blinding Lights, го собори евергринот на Чаби Чекер од 60-тите, The Twist, како песна број 1 на сите времиња на топ-листата со синглови на „Билборд“.

„Билборд“ во вторникот (24 ноември) објави дека синглот на канадскиот уметник поминал 90 недели на нивната табела „Хот 100“. Исто така, песната била во првите топ-5 хита цели 43 недели и во првите топ-10 хита 57 недели.

„Билборд“ соопшти дека долгото задржување на топ-листите ѝ ја донесе на Blinding Lights титулата број 1 песна на „Билборд Хот 100 најдобри песни на сите времиња“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com