Home » Битолчанец со камион удрил во куќа

Битолчанец со камион удрил во куќа

by Журнал.мк

На битолската улица „Љубојно“ вчера во претпладневните часови, А.Ч.(26) од битолското село Црнобуки, управувајќи товарно моторно возило „мерцедес“ со гостиварска регистрација, изгубил контрола и удрил во куќа.

Како што информираат од МВР, во несреќата возачот се здобил со тешки повреди констатирани во Клиничката болница во Битола.

На местото на несреќата извршен бил увид од екипа од СВР Битола.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More