Home » Билд: Њукасл и Евертон заинтересирани за Томас Милер

Билд: Њукасл и Евертон заинтересирани за Томас Милер

by Журнал.мк

Њукасл и Евертон, со големо внимание ја следат ситуацијата околу 33-годишниот Томас Милер, тврди „Билд“. Ѕвездата на Баерн има договор со клубот до јуни 2023 година.

И покрај тоа што има 33 години, Милер е еден од клучните фудбалери на Баерн. Сезонава на 29 натпревари има учинок од девет гола и 20 асистенции.

Милер, може да ги покрие сите позиции во нападот. Може да игра во врвот на нападот, позади напаѓачите и на двете крилни позиции.

Целата своја кариера, Милер е во Баерн. За клубот одиграл 610 натпревари, постигнал 223 гола, забележал 138 асистенции.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More