Home » Без вода утре делови од Карпош и Центар

Без вода утре делови од Карпош и Центар

by Журнал.мк

Поради отстранување дефект на затворач (шибер) на водоводна мрежа со пречник од Ф 80мм на улица „Питу Гули“ и Ф 100мм пред влезот на ГТЦ, во недела од 9:00 часот без вода ќе останат делови од општини Карпош и Центар.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје од 09:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Питу Гули“, „Димитар Пандилов“, „Ганчо Хаџипанзов“, „Капиштец“, „Караорман“, „Ацо Караманов“ и „Ловќенска“, „Мирче Ацев“, „Мирче Мацан“ и дел од ул. „Филип 2“ на потегот од од Градска Болница – Наум Охридски до хотел – Холидеј Ин.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More