Home » Без струја неколку скопски општини

Без струја неколку скопски општини

by Журнал

„ЕВН Македонија“ АД известува дека денеска, без електрична енергија, ќе останат делови од општините Аеродром, Карпош, Бутел и Шуто Оризари.

Во периодот од 8 до 10 часот, корисниците од патот за Долно Лисиче, фирмите околу „Биолеб“ („Силбо“) до сервисот за автомобили и делови „Алек-Цаки“ во општина Аеродром, ќе останат без струја.

Во периодот од 9 до 10 часот дел од улицата Индира Ганди, дел од улицата Хаџи Јован Шишов, улицата Тиквешка, исто така амбулантата и градинката „8 Април“ во општина Шуто Оризари ќе бидат без електрична енергија.

Во периодот од 9 до 11.30 часот дел од потрошувачите на улицата Нерешка во општина Карпош ќе немаат струја, а во периодот од 8 до 9 часот дел од корисниците во Визбегово, и тоа: објектите околу црквата, околу „Њу стар“ и околу кампот за азиланти, хотелот „Њу стар“, кампот за азиланти и „Ефес трејд“ во општина Бутел.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More