Home » Без струја Катастар, Градежен Институт, село Бардовци, дел од Кисела Вода и Аеродром

Без струја Катастар, Градежен Институт, село Бардовци, дел од Кисела Вода и Аеродром

by Журнал.мк

Без струја денеска ќе останат дел од општините Аеродром, Кисела Вода и Карпош.

Од ЕВН информира дека во периодот од 08.00 до 15.00 часот, без електрична енергија ќе бидат корисниците од улиците „Благоја Мучето“, „Ернест Телман“ и „Гаврил Константиновиќ“ во општина Аеродром.

Во периодот од 09.00 до 11.00 часот, без струја ќе бидат дел од корисниците од село Бардовци.

Прекин на електрично напојување денеска ќе има и на улицата „Христо Татарчев“ – подулица бр. 22, во општина Кисела Вода, од 09.00 до 14.00 часот.

Во периодот од 11.30 до 13.00 часот, пак, без струја ќе бидат дел од корисниците од улица „Дрезденска“, како и објектите на Катастар, Градежен институт на Македонија и Јеховини Сведоци во општина Карпош.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More