Home » Без струја дел од Карпош и Центар

Без струја дел од Карпош и Центар

by Журнал.мк

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09:00 до 14:00 часот, без електрична енергија ќе останат дел од ул.Ринхини и ул.Езерци. (Општина Карпош) и

– во периодот од 12:00 до 15:00 часот, без електрична енергија ќе останат дел од ул.Борка Талески и ул.20-ти Октомври (Општина Центар).

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More