Home » Беше првиот супермодел, но поради пластичните операции сега е како друга личност – денес е позната и по своите злобни коментари за нејзините колешки

Беше првиот супермодел, но поради пластичните операции сега е како друга личност – денес е позната и по своите злобни коментари за нејзините колешки

by Журнал.мк

Џенис Дикинсон, некогаш беше познат супермодел, а денес изгледа непрепознатливо поради многуте пластични операции.

Дикинсон влезе во светот на славните поради успешната манекенска кариера и често ја нарекуваат првиот супермодел во светот.

66-годишната жена зад себе има завидна кариера.

Со текот на времето, со интензивното користење на ботокс и пластичните операции на телото, таа сакала да го запре стареењето, но во тоа не успеала, па денес изгледа како сосема поинаква личност во споредба со фотографиите од почетокот на кариерата.

Низ годините Дикинсон имала десетици пластични операции, но и покрај тоа, манекенката истакнува дека неизмерно го сака своето тело.

Отсекогаш била многу отворена за пластичните операции, а во многу интервјуа открива дека го затегнала лицето, ги оперирала градите, го стегнала стомакот, правела липосукција и ботокс.

Таа денес е позната главно по своите испади во јавноста и злобните коментари за нејзините колешки.

Таа беше во врска со многу познати личности, меѓу кои Лијам Нисон, Силвестер Сталоне, Брус Вилс, но и со Мик Џегер.

Манекенката има четири брака позади себе и две деца. Пред десет години, во 2012-та година, таа се омажи за психијатарот Роберт Гернер.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More