Home » Берарди мора на операција, ќе паузира до крајот на годината!

Берарди мора на операција, ќе паузира до крајот на годината!

by Lina Muslija

Играчот од средниот ред на италијанската фудбалска репрезентација и член на Сасуоло, Доменико Берарди (29) поради повреда на Ахиловата тетива ќе отсуствува од терените до крајот на годината, соопшти неговиот клуб!

Берарди ја заработи повредата минатиот викенд на натпреварот од Серија А што неговиот Сасуоло го одигра на гостувањето кај Верона. Тој ја напушти редбата во 60. минута и веднаш се виде дека се работи за тешка повреда.

Потврдата дојде неколку часа подоцна, кога клубот соопшти дека фудбалерот на италијанскиот прволигаш доживеал кинење на ахиловата тетива и дека на терените ќе се врати дури на почетокот на 2025 година. До крајот на оваа недела тој треба да оди на хируршка интервенција во Болоња, по што ќе следи период на рехабилитација од најмалку десет месеци.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More