Home » Бендевска: ДУИ и СДСМ оставија разрушен систем

Бендевска: ДУИ и СДСМ оставија разрушен систем

by Журнал.мк

Пратеничката од редовите на Движењето ЗНАМ, Весна Бендевска денеска во емисијата „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека коалициските партнери СДСМ и ДУИ оставиле разрушен систем.

Таа вели дека безмалку сите субјекти имаат еден заеднички именител – дедуизација на државата.

„Заедно со својот коалиционен партнер СДСМ буквално оставија разрушен систем, позициите дека мора да се востанови правда и одговорност за сите, бидејќи правдата и правата носат и одговорност за сите подеднакво. Враќање на одредбите од Кривичниот законик, не само враќање, туку и зголемување на минималната казна за злоупотреба на службената положба на минимум 10 години. Не застарување на делата за криминал и корупција, особено за политичкиот“, вели Бендевска.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More