Home » Бегалец од „Идризово“ вратен на доиздржување на казната затвор

Бегалец од „Идризово“ вратен на доиздржување на казната затвор

by Журнал.мк

Денеска (18.11.2023) во 13.45 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишија од слобода А.Б. (48) од Скопје.

Тој се барал по распишана централна потерница, врз основа на наредба од Казнено-поправната установа „Затвор Идризово“, каде што издржувал казна затвор во времетраење од 7 години за сторени кривични дела по член 131 и член 237 од Кривичниот законик. А.Б. ќе биде спроведен во Казнено-поправната установа „Затвор Идризово“, каде што има за доиздржување уште 2 години, 6 месеци и 14 дена затвор.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More