Home » Барселона најмалку еден месец ќе биде без Педри и Де Јонг

Барселона најмалку еден месец ќе биде без Педри и Де Јонг

by Lina Muslija

Фудбалерите на Барселона, Френки де Јонг и Педри ќе бидат подолго време надвор од терените, пренесуваат шпанските медиуми.

Барселона соопшти дека Де Јонг и Педри се повредиле на натпреварот од 27. коло на Ла Лига, во неделата против Атлетик Билбао (0:0). Сепак, Барселона не објави колку долго ќе отсуствуваат двајцата играчи од теренот.

Де Јонг (26) заработи повреда на лигаментите на десниот скочен зглоб, а шпанските медиуми истакнуваат дека холандскиот фудбалер ќе отсуствува најмалку четири недели.

Тој оваа сезона одигра 27 натпревари за каталонскиот клуб.

Педри (21) ќе мора да мирува најмалку шест недели поради повреди на мускулот на десната надколеница, но шпанските медиуми пренесуваат дека фудбалерот на Барселона нема да брза да се врати на терените. За каталонскиот клуб оваа сезона настапи на 24 натпревари.

Барселона е на третото место на табелата во Ла Лига со 58 бодови.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More