Home » Баерн не се откажува од Палиња

Баерн не се откажува од Палиња

by Lina Muslija

Баерн Минхен не се откажува од големата желба на Томас Тухел, фудбалерот на Фулам Жоао Палиња.

Има уште една потврда дека Баерн со сите сили се обидува да го донесе Португалецот, откако минатото лето во последен момент пропадна неговиот трансфер.

Сега директорот на Баерн, Кристоф Фројнд потврди дека Португалецот останува цел.

„Секако дека Палиња е наша мета и на нашиот радар“, рече Фројнд.

Фулам летово ја прифати понудата на Баерн од 50 милиони евра, но не успеа да најде замена во последниот ден од преодниот рок, поради што трансферот не беше реализиран.

Сепак, се чини дека Португалецот во зимскиот преоден рок ќе се пресели во Минхен. Во Минхен процениле дека Фулам ќе има довлно време да најде замена за Палиња.


You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More