Home » Баерн Минхен договори ново засилување од Тотнем (ВИДЕО)

Баерн Минхен договори ново засилување од Тотнем (ВИДЕО)

by Журнал

Германскиот гигант Баерн Минхен минатото лето го купи Хари Кејн од Тотнем, а оваа зима реши да ангажира уште еден фудбалер од лондонскиот тим.

Томас Тухел потврди дека бил постигнат договор со Ерик Даер, кој утрово пристигна во Минхен за да ги помине медицинските прегледи.

Англискиот фудбалер ќе потпише договор на една ипол година, а ќе има можност да ја продолжи соработката на уште една дополнителна сезона.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More