Home » Бајден „знае како да се врати“ по лошата дебата

Бајден „знае како да се врати“ по лошата дебата

by Журнал.мк

Белата куќа соопшти дека претседателот Џо Бајден може да се врати од неговата лоша дебата минатата недела, додавајќи дека нема потреба тој да ги докажува своите когнитивни способности.

„Тој знае како да се врати“, изјави портпаролката на Белата куќа Карин Жан-Пјер.

Таа додаде дека медицинскиот тим на Бајден претходно соопштил дека когнитивен тест за Бајден (81) „не е потребен“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More