Home » Бајден и Трамп со реакции за здравствената состојба на кралот Чарлс Трети

Бајден и Трамп со реакции за здравствената состојба на кралот Чарлс Трети

by Журнал

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека е загрижен за британскиот крал Чарлс Трети, кому му е дијагностициран рак.

Бајден рече дека подоцна ќе му се јави на британскиот монарх.

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој се кандидира за реизбор, на својата социјална мрежа „Truth Social“ рече дека кралот е „неверојатна личност“.

„Се молиме за негово брзо и целосно закрепнување“, напиша Трамп.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More