Home » Автомобил удрил во велосипедист кај Соборниот храм

Автомобил удрил во велосипедист кај Соборниот храм

by Журнал.мк

Утрово се случила сообраќајна незгода на раскрсницата кај Соборниот храм „Св. Климент Охридски“, во центарот на Скопје.

Според информациите, автомобил марка „мерцедес“ удрил во велосипедист.

На местото на несреќата се врши увид, а повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More