Home » Автоматски пушки и муниција пронајдени при претрес во Гостиварско

Автоматски пушки и муниција пронајдени при претрес во Гостиварско

by Журнал

МВР информира дека денеска по добиена судска наредба, извршен е претрес на дом и други простории кај Е.Ф. (23) во с. Ломница-Гостиварско поради основано сомнение за сторено кривично дело по член 396 од КЗ.

При претресот од лицето С.Ф. (татко на Е.Ф.) пронајдени и одземени се две автоматски пушки, четири рамки за автоматски пушки, 231 куршум за автоматска пушка и
20 патрони за ловна пушка.

Лицата се лишени од слобода во ПС Гостивар, извршен е службен разговор во кој С.Ф. појаснил дека пронајденото оружје и муниција се негови и по извршеното вештачење, во консултација со Јавниот обвинител од ОЈО Гостивар, ќе биде поднесена кривична пријава по брза постапка.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More