Home » Автобус со туристи од БиХ се преврте во близина на Венеција, над 30 повредени

Автобус со туристи од БиХ се преврте во близина на Венеција, над 30 повредени

by Журнал

Во автобусот имало и двајца возачи. Пожарникарите извлекувале луѓе од автобусот.

Во несреќата полесно се повредени 30-тина патници. На лице место им била укажана прва помош, а потоа пренесени во локалната болница.

Несреќата се случила околу 2 часот и 30 минути, а туристите се враќале од новогодишниот огномет во Трст.

Како што јави Венеција Тудеј, пожарникарите ги пренеле неповредените туристи во Јесоло каде ќе чекаат нов автобус за да ги земе.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More