Home » Автобус на градски превоз се запали во Обреновац

Автобус на градски превоз се запали во Обреновац

by Журнал.мк

Утрово околу 6 часот и 40 минути се запалил автобус во Обреновац, јавуваат граѓани на социјалните мрежи.

“Од Сремчица се ширеше смрдеа на горење, а овде во Обреновац почна да гори. Колку долго само се прашуваме? Утрово околу 6 часот и 40 минути“, напиша авторот на видеото.

Граѓаните во коментарите наведуваат дека се работи за автобус на линијата 511, со бројни коментари, дека се работи за „евтина“ линија.

„Дали некој треба да умре за да се сменат автобусите? Не плаќајте карта во 511“, е еден од коментарите.

Во коментар прашуваат дали се работи за истиот автобус на кој пред два дена беше скршена вратата.

Вчера имаше снимка од паѓање на вратата од автобусот на линијата 511, кој сообраќа од Сремчица до Белград на вода.

Конзорциумот на приватни превозници „Авала бус 500“, одговорен за линијата 511, потоа соопшти дека инцидентот се случил во вторникот и дека вратите биле скршени од патници.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More